boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Aktuality > Ne všechny dětí slaví…

Ne všechny dětí slaví…

1.06.2018

První červen je vyhlášen jako Mezinárodní den dětí.

Všem dětem přejeme, aby si ho užily, a to nejlépe společně se svými blízkými. Ombudsmanka se však stále častěji setkává s případy, kdy děti nemohou být z nejrůznějších důvodů se svými rodiči, případně se s nimi nemohou alespoň pravidelně vídat.

O odebrání dítěte z péče rodičů může rozhodnout pouze soud, je-li k tomu závažný důvod (rodiče nezajistí dítěti řádnou péči nebo dochází k ohrožení dítěte a jeho tělesného nebo duševního vývoje). Soud také jako jediný může rodičům zakázat, aby se se svým dítětem stýkali, případně rozhodnout, že styku dítěte s rodičem se musí účastnit další osoba (např. sociální pracovnice), že může probíhat pouze na určitém místě, nebo po omezenou dobu. Pouze ve výjimečných případech (vede-li se s rodiči trestní řízení) může rozhodnout také státní zástupce. Nikdo jiný (např. OSPOD, zařízení pro děti, pěstouni,…) nemůže dítěti bránit, aby se s rodiči pravidelně vídalo.

V nedávné době se ombudsmanka setkala s případy několika dětí, kteří se bezprostředně po umístění do pěstounské péče na přechodnou dobu nemohly vídat s rodiči. Bránily tomu nejčastěji podmínky, které si kladly pěstouni, jejich doprovázející organizace nebo OSPOD. V některých případech byla prodleva mezi odebráním dítěte z péče rodičů a jeho dalším setkáním s rodiči způsobena také špatnou komunikací mezi vyjmenovanými subjekty. Tento postup není správný a ombudsmanka jej kritizovala.

Pokud by ses dostal/a do stejné situace, můžeš ombudsmance napsat například prostřednictvím e-mailu deti@ochrance.cz (podrobnosti zde).

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});