boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Hledáš pomoc?

Nevíš si rady?

Vždy je dobré mít se kam obrátit a nebýt na problémy sám nebo sama. Není ale lehké najít tu správnou osobu nebo instituci, proto tady najdeš pár rad, jak se co nejlépe a nejrychleji zorientovat.

  1. Napřed se pokus ideálně jednou větou zformulovat, co vlastně potřebuješ (například: Potřebuji s někým probrat, co se děje doma. Potřebuji pomoci vyřešit dluhy. Nevím, kam jít, když mám problémy ve škole apod.)

  2. Oslov někoho z okolí, komu důvěřuješ. Může to být rodič, jiný příbuzný, soused, učitelka ve škole, trenér sportovního oddílu apod. a poraď se s ním, koho z odborníků oslovit.

  3. Pokud nikoho takového nemáš nebo se stydíš, zkus si sám nebo sama vybrat mezi následujícími možnostmi podle povahy tvého problému a jeho naléhavosti:

  • Zavolej nebo napiš některé z linek důvěry (kontakty níže), většina z nich funguje velmi operativně, hodí se to tedy na urgentní případy, kdy nevíš, kudy kam.
  • Obrať se na sociálního pracovníka/sociální pracovnici tzv. orgánu sociálně-právní ochrany dětí (označovaného jako OSPOD), kterého najdeš na městském nebo obecním úřadě podle místa tvého bydliště. Tento postup se hodí na závažné problémy v rodině (například týrání, neshody s rodiči), kdy by ti mohl pracovník/pracovnice poradit, jak postupovat a konkrétní kroky by činil/a s tebou.
  • Napiš ombudsmanovi na deti@ochrance.cz ideálně v případech, kdy si stěžuješ na nějaký úřad, jsi diskriminován/a nebo máš problémy například v dětském domově (blíže o možnostech ombudsmana zde). Počítej ale, že nemáme službu 24 hodin denně. Některý z našich právníků či právniček se ti ozve, jakmile to bude možné, obvykle nejpozději za 3 dny. Ppokusí se tě nasměrovat, jak tvou situaci řešit. Můžeš se také podívat, jaké případy už ombudsman řešil.
Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});