Středoškoláci z Velkého Meziříčí pokračují v tažení proti e-cigaretám

Začalo to z kraje roku naší soutěží Elevator: nápadem to začíná. Dnes už mají za sebou školení pro vrstevníky, veřejnou prezentaci projektu u nás i na odborném kulatém stole v Poslanecké sněmovně. A chtějí pokračovat dál.

Obrovsky nás těší zprávy o projektech, kterým naše soutěž Elevator: nápadem to začíná otevřela cestu ke skvělé práci.

V létě jsme shrnuli dosavadní cestu Adély, Ivety a Standy v reportáži. Ani po prázdninách ale na projekt nezanevřeli. Za podpory ředitelky školy vytvořili prezentaci nabitou fakty, videí i obrázky a nebáli se postavit před vrstevníky. Své dosavadní znalosti o škodlivosti e-cigaret shrnuli v 45 minutové přednášce.

Jejich projektu si všimla i poslankyně Martina Ochodnická a pozvala je na odborný kulatý stůl do Poslanecké sněmovny. Ten se věnoval podobnému tématu, konkrétně problematikou energetických nápojů u nezletilých. Trojice středoškoláků zde mohla svůj projekt představit a dostala nabídky na další spolupráci i mediální výstupy.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

A co nám ještě napsala Adéla?

Zároveň bych Vám chtěla poděkovat za vytvoření soutěže Elevator: nápadem to začíná, protože nás to posunulo někam, kam jsme vůbec nečekali. Moc děkujeme za takovou příležitost! Určitě Vás dále budu informovat o nadcházejících událostech a pokrocích.

Studenti s paní poslankyní během kulatého stolu.

Studenti na balkóně sněmovního sálu Poslanecké sněmovny.

Studenti u řečnického pultu v Poslanecké sněmovně

Studenti s paní poslankyní na prohlídce Poslanecké sněmovny