boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Aktuality > Ombudsman vydal nový sborník o českém školství

Ombudsman vydal nový sborník o českém školství

7.04.2021

Je možné, aby škola zakázala žákům používat mobilní telefony ve škole? Co dělat, když tě ve škole spolužáci šikanují? A co třeba kyberšikana – dá se proti ní také nějak bránit? Jaké máš možnosti, když se nepovede maturita nebo třeba přijímací zkoušky?

Odpovědi nejenom na tyto otázky najdeš v čerstvé knižní novince, kterou vydal ombudsman. Jmenuje se Sborník stanovisek veřejného ochránce práv a jeho tématem je školství v České republice. Sborník obsahuje shrnutí případů, kterými se ombudsman v minulosti zabýval. O některých z nich se můžeš dozvědět také na těchto internetových stránkách.

Sborník není určený jen pro právníky, ale i pro žáky, studenty, rodiče, učitele a ředitele. Sborník je rozdělený do několika kapitol. Hned v úvodu najdeš krátké odpovědi na otázky z oblasti školství. Můžeš se například dozvědět, co je to inkluze, o které jsi možná už hodně slyšel/a ze zpráv v televizi nebo četl/a na internetu. Další část sborníku se dělí na předškolní vzdělávání, základní vzdělávání, střední vzdělávání a školní stravování. Takže si můžeš vybrat čtení podle toho, jaká oblast tě zajímá.

Pokud tě tedy zajímá, co můžeš dělat při různých peripetiích ve škole, neváhej se začíst. Je přeci užitečné vědět, jaké máš ve škole práva a povinnosti.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});