boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Aktuality > Jak to je s očkováním dětí?

Jak to je s očkováním dětí?

22.09.2021

Pokud jsi starší 12 let, můžeš se nechat naočkovat proti onemocnění covid-19. Toto očkování je nepovinné a bezplatné. O očkování za Tebe mohou rozhodnout rodiče. Měli by ale přihlédnout k Tvému názoru. Proto pokud se s rodiči na očkování neshodneš, bavte se spolu o tom. Můžeš se poradit i se svým praktickým (dětským) lékařem či lékařkou.

Oba Tvoji rodiče by se měli na Tvém očkování shodnout. Pokud toho nejsou schopni, měli by požádat soud, aby rozhodl, zda je pro Tebe očkování vhodné nebo ne. Nemělo by se stát, že Tě rodič, který s očkováním souhlasí, i přes nesouhlas toho druhého nechá naočkovat.

Pokud Ti už bylo 14 let a s rodiči se na očkování neshodneš, můžeš se obrátit na soud. S tím by Ti mohl pomoci nějaký dospělý, kterému důvěřuješ, ale i sociální pracovník (pracovník tzv. sociálky, kterého najdeš na obecním/městském úřadě). Soud potom může rozhodnutí Tvých rodičů „přebít“.

Pokud jsi starší 16 let, můžeš se k očkování zaregistrovat sám/sama a vybrat si očkovací místo nebo domluvit termín u lékaře. Více informací najdeš na https://registrace.mzcr.cz/ nebo můžeš zavolat na informační linku ke koronaviru 1221.

Pokud jsi starší 16 let a rodiče Tě chtějí nechat očkovat, i když Ty o očkování pochybuješ, neměli by Tě nutit. Měli by respektovat Tvůj názor. Pokud by na tom Tvoji rodiče přesto trvali a nutili Tě do něj, opět platí, že se můžeš obrátit na soud.

Pokud nebudeš souhlasit s postupem lékaře nebo personálu nemocnice, můžeš podat stížnost. Více informací, jak a na koho se obrátit, najdeš tady.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});