Naše konference pro děti je v plném proudu!

Dnes v naší kanceláři probíhá naše první konference pro děti. Devadesát dětí z celé republiky přijelo, aby mohlo diskutovat s ombudsmanem a jeho zástupkyní. Možnost účastnit se konference vyhráli v soutěži. Zapojit se však můžeš i Ty!

Do soutěže se zapojilo téměř 400 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky. Všechny příspěvky, které nám děti zaslaly, budou celé léto vystaveny ve vestibulu a předsálí konferenčních sálů naší kanceláře v Brně. Výstava je volně přístupná veřejnosti. Vytvořily jsme zároveň digitální verzi výstavy – tak neváhej a prohlížej.

Kromě diskuze s ombudsmanem a jeho zástupkyní děti během dne tvořily, zkoušely a vymýšlely, kde všude mohou být aktivní, na koho se v případě problémů mohou obracet a jak jim může pomoci ombudsman.

Části konference pro děti se může zúčastnit každý! V čase od 13:15 do 14:30 bude probíhat diskuze dětí s ombudsmanem a jeho zástupkyní. Sleduj nás on-line přes stream.

Chtěl/a bys ombudsmanovi a jeho zástupkyni také položit otázku? Jasně! Napiš ji předem nebo v průběhu diskuze na deti@ochrance.cz (předmět e-mailu „participace-otázka“).

Konference pro děti je realizována v rámci projektu Posílení aktivit veřejného ochránce práv v ochraně lidských práv (směrem k ustavení Národní lidskoprávní instituce v ČR), číslo projektu LP-PDP3-001. Projekt je součástí Programu lidská práva financovaného z Norských fondů 2014-2021 prostřednictvím Ministerstva financí.