Na kávu s ombudsmanem

Baví Tě poslouchat podcasty? Pak by Tě mohl zajímat i ten náš — Na kávu s ombudsmanem. Představuje různé oblasti, kterými se ombudsman zabývá. V jedné z posledních sérií se například můžeš dozvědět téměř vše, co děláme v oblasti školství.

Jednotlivé díly podcastu Na kávu s ombudsmanem se postupně dotýkají mnoha témat. Dozvíš se v nich například na co si dát pozor při svých brigádách a ukončení školy, jak je možné pomáhat rodinám dětí se zdravotním postižením nebo jak je to s cestování v covidové době.

Série hned pěti dílů (č. 34 - 38) pak postupně rozebírá problémy, se kterými se můžeš setkat při vzdělávání. A to ve všech typech škol a specificky v případě dětí se zdravotním postižením.

Jak se dozvíte v jednom z těchto dílů: "Lidé se na ombudsmana obracejí se stížnostmi z oblasti předškolního, základního i středního vzdělávání. Méně často se pak objevují i případy týkající se vzdělávání na vyšších odborných nebo vysokých školách. Témata a problémy, které se ve stížnostech objevují, jsou velmi různorodé. Asi vůbec nejčastěji se na ombudsmana obracejí rodiče dětí, které z různých důvodů nebyly přijaté do mateřské, základní nebo střední školy. Setkáváme se také se stížnostmi na šikanu, ať už ze strany spolužáků dítěte nebo učitelů, s problémy při vzdělávání žáků se zdravotním postižením nebo s podněty, v nichž rodiče poukazují na různé neshody ohledně výuky, které mají s vyučujícími nebo ředitelem školy. Výjimkou není ani to, že ombudsmana kontaktuje některá škola, například když nesouhlasí s postupem České školní inspekce, která ve škole provedla kontrolu."

Všechny dosud zveřejněné díly najdeš na Youtube nebo na Spotify.

Dále jsou podcasty dostupné na všech běžně používaných podcastových aplikacích – Apple Podcasts, Google Podcasty atd..

Máš-li návrh na témata, kterým bychom se mohli v našich podcastech věnovat, napiš nám ho na e-mail podcasty@ochrance.cz.