Dnešním Dnem dětí zahajujeme měsíc, který bude hlavně o Vás!

Během června se naše kancelář otevírá plně dětem. Čeká nás konference pro děti, mnoho exkurzí pro školní kolektivy, představíme nová videa pro děti i výstavu Vašich projektů na téma Jak ombudsman pomáhá dětem. Budeme také mluvit o možnostech participace dětí a právech dětí hned na několika odborných akcích. Sledovat to můžeš třeba na našem Facebooku (@verejny.ochrance.prav). Aktivně také upozorňujeme na potřebu zřídit funkci dětského ombudsmana, který v České republice stále chybí.

Co je to ta participace?

Je pro nás důležité, aby se každé dítě mohlo zapojit do dění kolem sebe a aby žádný dětský hlas dospěláci nepřehlíželi. Aby každé dítě vědělo, co znamenají rozhodnutí, která za něj dělají dospělí. A aby se k těmto rozhodnutím mohlo vyjádřit a rozumělo jim.

Proto i my chceme znát Tvůj názor a dát Ti prostor s námi diskutovat o čemkoliv, co se Tě týká.

  • Sleduj odpolední část naší konference pro děti. Bude probíhat ve středu 15. června 2022. Můžeš nám i položit jakoukoliv otázku, a to prostřednictvím e-mailu deti@ochrance.cz. O jejich zodpovězení se pokusíme v čase 13:15 - 14:45 hod. během streamované diskuze ombudsmana a jeho zástupkyně s dětmi, které se osobně zúčastní konference.
  • Řešíš problém, se kterým si nevíš rady? Koukni, zda jsme něco podobného už nepomohli vyřešit někomu před Tebou. A pokud odpověď nenajdeš, ozvi se nám. Poradíme Ti, co a jak dělat.
  • Chceš vidět, jak to u nás v kanceláři vypadá? Dozvědět se spolu se spolužáky a spolužačkami víc o tom, co děláme a proč to děláme? Domluv to se svým učitelem nebo učitelkou a napište nám e-mail na deti@ochrance.cz. Vymyslíme nějaký termín.