boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Aktuality > Všchno nejlepší!

Všchno nejlepší!

27.08.2019

Dnes je to přesně 10 let od doby, kdy je v České republice účinný antidiskriminační zákon. A proto vám představujeme vítězné video středoškolské soutěže Equal.doc.

Zajímalo nás, jak rovnost a diskriminaci vnímají dnešní mladí lidé. Kancelář ombudsmanky tedy k příležitosti 10. výročí antidiskriminačního zákona vyhlásila středoškolskou soutěž krátkých dokumentárních filmů Equal.doc.

Porota, ve složení: dokumentaritska Apolena Rychlíková, dokumentarista Vít Klusák, youtuberka Petra Voráčková (Restless Child Travel Blog) a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková, vybrala jako vítězné video "Diskriminace" autorek Emy Ostřížkové a Karolíny Žákové z Ostravy.

Koukni na ně tady: https://www.youtube.com/watch?v=iBg6l-oyAW4

Hlavní cenou v soutěži Equal.doc bylo zážitkové vyhlášení výsledků v kanceláři ombudsmanky, promítání vítězného filmu na Letní filmová škola Uherské Hradiště, vstupenka akreditace na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava a dokumentární workshop s Apolenou Rychlíkovou. Soutěž se konala pod záštitou OSN Česká republika a Equinet - the European Network of Equality Bodies.

Antidiskriminační zákon rozpracovává zásadu rovnosti, kterou všem lidem zaručuje Listina základních práv a svobod. Antidiskriminační zákon dává právo soudně se bránit těm, kteří jsou znevýhodněni kvůli svému:

  • věku,
  • zdravotnímu postižení,
  • národnosti, rase a etnickému původu,
  • pohlaví či sexuální orientaci,
  • náboženskému vyznání, víře a světovému názoru.

Zákon říká, že nic z toho by nemělo člověku bránit v přístupu ke službám a zboží, k zaměstnání a podnikání, k zdravotní péči a vzdělání, k sociálnímu zabezpečení a ke členství v profesních komorách a odborech.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});