boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Aktuality > Očkování dětí starších 16 let proti onemocnění covid-19

Očkování dětí starších 16 let proti onemocnění covid-19

8.06.2021

I děti starší 16 let se již mohou nechat naočkovat proti onemocnění covid-19, pokud sami chtějí. Očkování je nepovinné a bezplatné.

Pokud tedy budeš chtít a jsi starší 16 let, můžeš se k očkování zaregistrovat a vybrat si očkovací místo. Více informací najdeš na https://registrace.mzcr.cz/ nebo můžeš zavolat na informační linku ke koronaviru 1221.

Můžeš ale mít o očkování i pochybnosti. Pak se raději poraď se svým praktickým (dětským) lékařem či lékařkou. Poradit se můžeš i přímo na očkovacím místě.

A jak je to s doprovodem a souhlasem rodičů?

Ministerstvo zdravotnictví na webu píše: "Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat."

Pokud nebudeš souhlasit s postupem lékaře nebo personálu nemocnice, můžeš podat stížnost. Více informací, jak a na koho se obrátit, najdeš tady.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});