boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Rodina > Vážná nemoc sourozence

Co mohu dělat v případě vážné nemoci sourozence?

Slečna Adéla popsala ombudsmanovi závažný životní příběh sebe a svého bratra. Jednoho dne se jí obrátil život naruby. Její starší bratr Vilém měl ve spaní vážný záchvat, odvezla ho sanitka a po opakovaných vyšetřeních se zjistilo, že jde o nevyléčitelnou velmi těžkou nemoc s poškozením mozku.

Vilém pravděpodobně brzy umře. Do péče si ho vzala jeho přítelkyně, ale s ohledem na opakované záchvaty je péče o něj velmi náročná. Vyhlídky nejsou dobré, Vilém přestává hýbat částmi těla, nereaguje na okolí, má silné záchvaty a je absolutně závislý na péči ostatních. Adéla se o bratra bojí, myslí si, že o něj není dobře pečováno a že je mu dokonce ubližováno, ale sociálka prý tvrdí, že je vše v pořádku.

S ohledem na závažnost situace se ombudsman snažil zjistit maximum informací přímo od úřadu, který do rodiny dochází a situaci zná. Ten ale žádné nevhodné chování nebo špatnou péči nepozoroval. Adéla byla ale informována, že je možné, že s ohledem na bratrův zdravotní stav rozhodne soud o zbavení jeho způsobilosti k právním úkonům (podle nové právní úpravy se jedná již o omezení svéprávnosti). Pak mu bude stanoven opatrovník, který za něj bude rozhodovat a bude se starat o jeho práva.

Ombudsman Adéle také doporučil, aby se obrátila na občanskou poradnu nebo krizové centrum, protože je důležité, aby si o vzniklé situaci, která je obtížná pro celou rodinu, měla s kým promluvit. Rovněž jí nabídl, že s ní právnička jeho kanceláře celý případ telefonicky probere.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});