boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 

Co mám dělat, když se nechci stýkat s rodičem, se kterým nebydlím?

Na ochránce se obrátil dvanáctiletý Adam se žádostí o pomoc ohledně jeho návštěv u otce, se kterým po rozvodu svých rodičů nebydlí. S otcem se má vídat 1x za 14 dní o víkendech. Adam se však s otcem takto často vídat nechtěl, protože se u něj nudí, nemá tam kamarády, otec je přísný a nic mu nedovolí.

V této pro Adama těžké situaci nemohl ochránce řešit věc přímo s otcem, protože jeho úkolem je kontrolovat úřady. Ochránce tedy o případu Adama napsal sociálnímu pracovníkovi na městský úřad, kde Adam bydlí. Sociální pracovník poté situaci s Adamem probral a řešili společně, co by šlo dělat dále.

Pro lepší představu sociální pracovník může např. promluvit s oběma rodiči, co by bylo dobré dělat jinak, probrat s rodiči možnou změnu návštěv (že by probíhaly např. jen v sobotu či celý víkend jednou za měsíc) nebo podat podnět na soud, aby byly návštěvy upraveny přímo soudem (pozn.: ve výjimečných případech, pokud např. dochází k ubližování dítěti rodičem, lze podat návrh na úplný zákaz návštěv).

Pokud máš obdobné problémy, neboj se o nich s rodiči mluvit. Pokud "tě neposlouchají", zajdi (napiš, nebo zavolej) sociální pracovnici či sociálnímu pracovníkovi orgánu sociálně-právní ochrany dětí (můžeš znát také pod označením "OSPOD" nebo "sociálka"). Pokud "svého" sociálního pracovníka či pracovnici neznáš, pomůžeme ti se s ním spojit. Jsou na každém tzv. obecním úřadě obce s rozšířenou působností. Menší obce vždy spadaní pod blízká větší města. Pomoci ti může tento seznam 

Ty i tví rodiče mohou najít také více informací o úpravě styku zde.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});