boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Rodina > Sociální pracovníci se musí zajímat o názor dítěte

Sociální pracovníci se musí zajímat o názor dítěte

Ochránkyně se zabývala případem patnáctileté dívky, jejíž matce úřad ve správním řízení uložil povinnost, aby dceru přivedla k psychologovi. Úřad ale udělal chybu, protože nezjistil názor dívky.

Po zprávě ochránkyně sociální pracovníci dívku vyhledali ve škole a hovořili s ní o rodinné situaci a o možnosti pomoci ze strany psychologa. Dívka teď sice k psychologovi docházet nechce, ale dostala veškeré informace a kontakty na odborníka, pokud by ho chtěla využít. Sociální pracovníci uznali, že matka nemůže mít povinnost vodit svoji, dnes již šestnáctiletou, dceru k psychologovi proti její vůli. Na základě rozhovoru s dívkou úřad zahájil řízení o zrušení původního rozhodnutí.

Sociální pracovníci mohou rodičům doporučit, aby zajistili svému dítěte odbornou poradenskou pomoc, například pomoc psychologa. Jestliže to rodiče neudělají, může úřad rodičům ve správním řízení uložit povinnost využít odborné pomoci pro dítě. V případě, že se o této povinnosti vede na úřadě správní řízení, měli by o tom sociální pracovníci dítě informovat a zjistit jeho názor. Jestliže dítě dosáhlo věku 12 let, zákon předpokládá, že je schopno informaci přijmout, vytvořit si vlastní názor a tento sdělit. Týká se to i vás? Jestli ano, napište.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});