boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 

Mohou mi pracovníci zařízení kontrolovat e-maily?

Ombudsman řeší nejen konkrétní stížnosti nebo dotazy, ale také provádí preventivní návštěvy v zařízeních pro děti (dětské domovy, výchovné ústavy…) a zjišťuje, v jakých podmínkách žijí, jak je o ně pečováno, jestli jsou respektována jejich práva.

Při té příležitosti narazil na dotazy, jestli pracovníci zařízení mohou dětem kontrolovat e-maily. V jednom dětském domově se to stávalo a děti si musely každý e-mail, který chtěly odeslat, nejprve nechat zkontrolovat. Vedení domova to zdůvodňovalo tím, že chtějí děti vést k tomu, aby nepoužívaly sprostá slova, případně aby zabránili domlouvání útěku. Děti si ombudsmanovi stěžovaly, že je to porušování soukromí, když si pracovníci čtou jejich (někdy i intimní) e-maily přátelům, partnerům, rodině.

Ombudsman vedení domova upozornil, že je nelegální kontrolovat e-mailovou poštu, a vyzval vedení domova, aby s takovou praxí přestalo. Úmluva o právech dítěte říká, že nesmí být svévolně zasahováno do soukromého života, rodiny, domova a korespondence dítěte. Korespondencí se přitom dnes nemyslí jen klasická pošta, ale i e-maily, sms zprávy, vzkazy na Facebooku apod.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});