boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 

I když ještě nejsi plnoletý/á, můžeš se zaevidovat na úřadu práce i se rekvalifikovat

Ochránce se nedávno setkal s tím, že úřad práce nechtěl poslat na rekvalifikační kurz uchazečku o zaměstnání, protože ještě neměla 18 let. To je špatný přístup.

Pokud ti už bylo 15 let a máš ukončenou povinnou školní docházku (do základní školy jsi chodil/a minimálně 9 let), nemusíš už dál studovat. Můžeš se rozhodnout, že budeš pracovat.

Jakou práci nemohou nezletilý vykonávat?
Mají nezletilí nějaká omezení při práci v noci, práci na směny či přesčasech?

Nepracuješ? Registruj se na úřadě práce!

Pokud nestuduješ a ani jsi nenastoupil/a do práce, je vhodné se zaregistrovat na úřadě práce. Pracovnice nebo pracovník úřadu práce s tebou provedou pohovor, aby se dozvěděli víc o tvých pracovních plánech a mohli ti pomoct nalézt vhodnou práci. Pozor –  pokud se na úřadě práce nezaeviduješ, je třeba, aby sis sám/sama platil/a zdravotní (případně i sociální) pojištění.

Rekvalifikace

Jestliže jsi v evidenci úřadu práce, můžeš nastoupit i na tzv. rekvalifikaci a během kratší doby získat nové zkušenosti a dovednosti v oboru, který tě zajímá. Pokud stojíš o rekvalifikaci, zeptej se na konkrétní podmínky pracovnice či pracovníka úřadu práce v místě tvého bydliště. Podat musíš také písemnou žádost. Nevadí, že ti ještě nebylo 18 let.

Nemusíš vybírat pouze z rekvalifikací, které nabízí úřad práce. Rekvalifikační kurz si můžeš zvolit sám/sama podle toho, co tě zajímá (např. zahradnické, kosmetické či kadeřnické služby). Svůj výběr ale s úřadem práce konzultuj. Úřad práce ti rekvalifikaci zaplatí pouze v případě, že vybraný rekvalifikační kurz odsouhlasí.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});