boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Dávky > Příspěvek na pořízení školních pomůcek, kroužky, adaptační kurz nebo i na školní obědy?

Příspěvek na pořízení školních pomůcek, kroužky, adaptační kurz nebo i na školní obědy?

Rád/a bys jela na adaptační kurz či chodil/a do kroužku nebo si pořídil/a novou aktovku, ale tvoji rodiče na to nemají dostatek peněz?

Nejen na začátku školního roku přichází spousta finančních výdajů. Ne každá rodina si ale může větší výdaje dovolit. Ombudsmanka proto informuje rodiče, kteří nemají dostatek peněz na zaplacení školních potřeb či kroužků pro svoje děti, že mohou požádat o tzv. mimořádnou okamžitou pomoc.

Jde o poskytnutí jednorázové peněžité dávky rodičům na zaplacení některých výdajů jako je školní družina, aktovka, učebnice, škola v přírodě a další. Rodiče o dávku musí požádat úřad práce na předepsaném formuláři, a to ještě před tím, než za danou věc zaplatí. V žádosti musí uvést, na co konkrétně mají peníze sloužit (například potvrzením ze školy o plánované škole v přírodě nebo školou předepsaný seznam školních pomůcek). Dávka neslouží k zaplacení školného na jakémkoli typu školy ani k zaplacení ubytování na vysokoškolských kolejích.

Úřad práce pak takovou žádost posoudí. Přihlíží především k finanční situaci rodiny a skutečné potřebě takového výdaje pro dítě a jeho rozvoj. Úřad může zaplatit celou částku i jen její část. Pokud nebude požadavek rodičů důvodný, nemusí vyplatit nic.

Pokud bys chtěl/a vědět více informací o mimořádné okamžité pomoci na výdaje související se školním vzděláním nebo zájmovou činností, neboj se obrátit na úřad práce, sociální pracovníky a pracovnice nebo i na samotnou školu, kde studuješ. Podrobnější informace najdeš zde.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});