boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Škola > Přestup na jinou střední školu či obor

Přestup na jinou střední školu či obor

Zjistil/a jsi, že obor, který studuješ, není pro tebe? Nelíbí se ti na internátu a raději bys studoval/a blíž domovu? Chtěl/a bys na jinou školu, ale nevíš, jestli je to možné?

Žádost
V průběhu studia střední školy samozřejmě můžeš přestoupit na jiný obor v rámci jedné školy či na jinou školu. Je ale třeba o to písemně požádat.
Za nezletilého studenta (tedy do osmnácti let věku) podává písemnou žádost jeho zákonný zástupce a tato žádost musí obsahovat souhlas studenta s přestupem. Pokud je student střední školy zletilý, může tuto žádost podat sám.


Rozhodnutí o žádosti
Pokud se jedná o přestup v rámci jedné školy, tedy jen z oboru na obor (například studuješ obor kuchař – číšník a raději bys studoval obor cukrář, který je na stejné střední škole), rozhoduje o přestupu ředitel dané školy. Ředitel může požadovat složení rozdílové zkoušky.

Chceš-li přestoupit na úplně jinou střední školu, rozhoduje o přestupu ředitel školy, na kterou chceš přestoupit. Pokud půjde o přestup na jinou školu a zároveň jiný obor, může ředitel školy, kam chceš přestoupit, požadovat složení rozdílové zkoušky. Co bude náplní této zkoušky, kdy se bude konat a jak se tato zkouška bude hodnotit, určuje ředitel nové školy.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});