boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Rodina > Pomoc nemocnému bratrovi

Jak pomoci nemocnému bratrovi, který přišel o byt?

Do dětské schránky ombudsmana jsme dostali e-mail, ve kterém Antonín popisoval příběh svého bratra Josefa. Josef je psychicky nemocný, má invalidní důchod a nemůže pracovat. Jeho kamarádi ho využili a on přišel o byt. Je na ulici, bez peněz. Sám Antonín byl dříve ve výchovném ústavu, nyní je bez práce a bez bydlení. Jejich matku nemůže nikdo najít, asi je ve vězení, ale každopádně neplatí výživné. 

Ochránce poslal Antonína na Úřad práce, protože ten rozhoduje o sociálních dávkách a mohl by mu v jeho vlastní situaci pomoci. Zároveň mu poradil, kde může hledat nové bydlení - jaké jsou možnosti obecního, azylového a nájemního bydlení.

Pokud jde o bratra Josefa, bylo by vhodné kontaktovat některou z nevládních organizací, které pomáhají lidem s duševními nemocemi a např. vedou tzv. chráněné bydlení, kde by Josef mohl pobývat.

S výživným je to složitější, protože jsou oba bratři zletilí. Musí tedy výživné po matce sami vymáhat, v tom jim ombudsman nemůže pomoci. Poskytl jim ale potřebné informace (některé z nich nalezneš zde, nebo zde) a odkázal je například na občanské poradny, které jim poskytnou základní poradenství.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});