boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 

Můžu být v dětském domově návštěvy kamarádů a příbuzných?

Patnáctiletý Petr poslal e-mail ochránci, ve kterém píše, že mu ředitel dětského domova zakázal návštěvy příbuzných a kamarádů v domově.

Protože ochránce kontroluje zařízení (jako jsou právě dětské domovy) a zjišťuje, jak se tam dětem vede, jeli se pracovníci ochránce podívat i do dětského domova, kde je Petr.  Na místě bylo řešeno, jak to s návštěvami v domově chodí.

S ředitelem domova právníci probírali, že každé dítě má právo na kontakt s rodinou, a to jak formou osobních návštěv, tak telefonátů a dopisů. Návštěva rodinným příslušníkům v domově může být ředitelem zakázána, přerušena nebo jinak omezena pouze jednotlivě v případě, že by se chovali nevhodně a tím ohrožovali výchovu dítěte. Zakázat nebo omezit návštěvy spolužáků, kamarádů a přátel může ředitel domova pouze v rámci tzv. opatření ve výchově dítěte za porušení povinností, avšak na dobu nejdéle 30 ti dnů (v období 3 měsíců).

V případě Petra se tedy podařilo vysvětlit, jaká jsou pravidla pro návštěvy rodiny a kamarádů a jejich zákaz (či omezení) a ředitel přislíbil, že je bude dodržovat.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});