boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Děti se zdravotním postižením > Na České televizi můžete sledovat pohádky ve znakovém jazyce

Na České televizi můžete sledovat pohádky ve znakovém jazyce


Moc se nám líbí, že Déčko České televize v rámci přístupnosti pořadů myslí i na nejmenší se sluchovým postižením. Stejným pohádkám a příběhům tak rozumí jak děti zdravé, tak ty se sluchovým postižením.

Veterinář Dr. Žako a jeho papoušek Žako Kongo – to jsou hlavní představitelé pořadu Dr. Žako. Poťouchlý veterinář (podání v herce Radima Fialy) ve své ordinaci čte napínavé pohádky a zvířecí příběhy z pera Lucie Křesťanové, zatímco jeho společník, rukama mluvící papoušek (herec Martin Kulda), mu u toho asistuje. V příbězích vystupuje také dalších deset neslyšících herců v krásných kostýmech, kteří pohádky pomáhají tlumočit do znakového jazyka. Kompletní archiv pořadu najdete na webových stránkách pořadu

Pokud se chcete naučit mluvit rukama, koukněte na pořad Hopsasa. Malí herci – Nela a Jindra Vás to naučí. A navíc, nebo hlavně, si s nimi zacvičíte, rozhýbete se a samozřejmě si zahopsáte. A je úplně jedno, zda slyšíte, nebo ne. Malým průvodcům pomáhá kamarád Hops (herec Robert Milič) a uklízečka Kutivá (herečka Kamila Valůšková). Kompletní archiv pořadu, lexikon znaků, básničky i pohybové výzvy najdete na webových stránkách pořadu.

Proč nás aktivita ČT :D zajímá?

O ledna 2018 je úkolem veřejného ochránce práv monitorovat práva osob se zdravotním postižením. Zabýváme se tak různými oblastmi života lidí se zdravotním postižením, provádíme výzkumy, vydáváme doporučení a navrhujeme opatření, která by lidem s postižením měla pomoci. Chcete kouknout, čeho se problémy mohou dotknout? Mrkněte na videa.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});