boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Pobyt cizinců > Mohu být poslán zpět do Běloruska?

Mohu být poslán zpět do Běloruska?

Na ochránce se obrátili dva bratři, kteří pocházejí z Běloruska a žijí již 9 let v České republice. Chodí do 7. a 9. třídy základní školy. Chtějí studovat dál na střední škole, ale bojí se, že se budou muset vrátit do Běloruska, protože rodiče mají problémy s prodloužením povolení k dlouhodobému pobytu v České republice. Oba bratři tady ale mají kamarády, chodí tady do školy, mluví česky, takže nechtějí zpátky do Běloruska, kde to téměř neznají.

Právník z kanceláře ombudsmana jim vysvětlil, že pokud by rodičům bylo zrušeno povolení k dlouhodobému pobytu a oni (rodiče) s tím nesouhlasili, musí se proti tomu odvolat. Poslal jim také kontakty na organizace, které rodině mohou pomoci a poradit jim, jaké jsou další možnosti získání legálního pobytu v České republice.

V tuto chvíli, když ještě úřady nerozhodly o tom, jestli rodičům povolení k dlouhodobému pobytu prodlouží nebo ne, se ochránce nemůže případem sám aktivně zabývat. Pokud by pobyt nebyl prodloužen a rodiče neuspěli s odvoláním, mohou se na veřejného ochránce práv obrátit. Věříme ale, že vše dopadne dobře a rodina v České republice zůstane.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});