boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 
Úvodní strana > Jakými případy jsme se už zabývali > Zdravotnictví > Jak najít lékaře pro dítě se zdravotním postižením?

Jak najít lékaře či lékařku pro dítě se zdravotním postižením?

Aby dítě se zdravotním postižením mohlo jít domů z nemocnice, je třeba, aby na jeho zdravotní stav dohlížel lékař.

V nedávné době jsme se setkali s případem, kdy rodiče marně sháněli pro svého syna lékaře. Všichni lékaři v jejich okolí jim tvrdili, že mají plno a malé pacienty nepřijímají. Jejich syn tak musel zůstat v nemocnici. Rodičům se situace samozřejmě nelíbila, a proto se mimo jiné obrátili na ombudsmana s žádostí o radu či pomoc.

Ombudsman rodičům poradil, aby si od lékařů, kteří jejich syna odmítli, vyžádali písemné zprávy o odmítnutí s uvedením důvodu. S těmi se poté totiž mohou obrátit na svou zdravotní pojišťovnu a ta by jim měla sama zajistil dětského lékaře. Stalo se tak i v našem případě a nyní je již malý chlapec doma a stačí, že na její zdravotní stav dohlíží dětský lékař.

Pamatujte si, že:

  • Lékař/ka nemůže odmítnout ošetřit či zaregistrovat pacienta nebo pacientku podle své libosti. Důvodem však může být například to, že má skutečně plnou kapacitu, nebo že nemá uzavřenou smlouvu se zdravotní pojišťovnou pacienta či pacientky.
  • Zdravotní pojišťovna musí vynaložit úsilí, aby zajistila svým pojištěncům a pojištěnkám praktického lékaře či lékařku v dojezdové vzdálenosti.

K hledání lékaře či lékařky přinášíme na webu několik dalších užitečných informací a rad.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});