boxporn.org
pornbed.net
bdsmhd.net
pornobed.org
 

Na co si dávat pozor při sjednávání brigády přes agenturu?

Ombudsman se setkal s různou úrovní služeb agentur, které zprostředkovávají brigády. Dej si tedy i ty na některé body pozor.

Pokud uvažuješ o brigádě v zahraničí, dávej si pozor podvodníky, kteří slibují, že za úplatu brigádu v zahraničí najdou. V České republice fungují agentury, které mají povolení práci v zahraničí zprostředkovávat. Jejich seznam najdete na http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/zpr_prace . Tyto agentury nesmí za zprostředkování práce žádat poplatek, ale mohou k práci zajistit třeba ubytování nebo jinou službu. Tohle už je navíc, proto za to zaplatíš. Než smlouvu s agenturou podepíšeš, pořádně si ji přečti a neboj se zeptat na to, co ti není jasné. Nejlepší je, když smlouvu ještě před podpisem dáš přečíst někomu zkušenému. Nikdy nepodepisuj smlouvu, které nerozumíš! Vždy si pečlivě přečti, k čemu se zavazuješ, jaké budou tvé povinnosti, jaké jsou povinnosti agentury nebo zaměstnavatele. Vždycky také žádej kopii smlouvy a schovej si ji.

To, že má nějaká agentura povolení zprostředkovávat práci, ještě neznamená, že je to dobrá agentura. Ptej se známých, jestli s ní mají nějaké zkušenosti, a jaké. Spoustu informací a referencí najdeš určitě i na internetu. Přemýšlej také o tom, co ti agentura nabízí – jaká je to práce, v jakých podmínkách, za kolik peněz. Buď zvlášť opatrní, pokud vám někdo nabízí za běžnou nebo dokonce snadnou práci příliš vysoké výdělky. Za sbírání jahod těžko vyděláte statisíce.

Pokud se setkáš s podezřelým chováním ze strany zprostředkovatelské agentury nebo zaměstnavatele, můžeš se obrátit na nejbližší úřad práce nebo oblastní inspektorát práce , které tam mohou provést kontrolu.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});