Úvodní strana > Aktuality > Ústavní soud se zastal dětí, za které rodiče neplatili popelnice

Ústavní soud se zastal dětí, za které rodiče neplatili popelnice

11.09.2017

Poplatky za popelnice mají za děti zaplatit jejich rodiče. Bohužel pokud rodiče v minulosti poplatek neplatili, vznikal dluh dětem. Ústavní soud nyní rozhodl, že poplatky za popelnice do roku 2013 nelze po dětech nadále vymáhat.

Poplatek za popelnice do roku 2013

Po rozhodnutí Ústavního soudu musí obecní úřady neprodleně zastavit exekuci. Pokud obecní úřad exekuci sám nezastaví, je třeba se bránit podáním návrhu na zastavení exekuce. Nezastaví-li úřad exekuci, můžete se obrátit na ombudsmanku.

Poplatek za popelnice za roky 2013 až 2015

Pokud obecní úřad uložil dítěti poplatky za roky 2013 až 2015, rozhodnutí Ústavního soudu na ně automaticky nedopadá. Ombudsmanka se však domnívá, že ani v těchto případech úřad nesmí poplatky nadále vymáhat. Pokuste se proto i v těchto situacích bránit podáním návrhu na zastavení exekuce.

Vždy je také možné požádat o prominutí poplatků. Žádost o prominutí není zpoplatněna. Nevyhoví-li úřad Vaší žádosti, můžete se opět obrátit na ombudsmanku.

Nevíte-li, jaké poplatky po Vás úřad vymáhá, můžete nahlédnout do spisu přímo na úřadě a pořídit si z něj kopie (například i prostřednictvím mobilního telefonu nebo fotoaparátu). Podrobnější informace k možnostem obrany naleznete v tiskové zprávě https://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2017/po-nezletilych-nelze-v-bezicich-exekucich-vymahat-poplatky-za-komunalni-odpad-za-obdobi-do/.

Sdílet stránku 
 
Mapa webu   -   O webu  -  Tisknout stránku   -   Přístupnost webu   -  
vyrobila Omega Design
 
dataLayer.push({'event': 'page'});